1124752. SVEN PALMQVIST. SKÅLAR "Colora" 8 st, Orrefors, 1900-talets mitt.

3 st är signerade
höjd 3 cm-11 cm.

mindre bruksslitage.

Sven Palmqvist (1906–1984)

3 st är signerade
höjd 3 cm-11 cm.

mindre bruksslitage.

Sven Palmqvist (1906–1984)

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Kalmar Auktionsverk
Föremålsnr
1124752

Om auktionshuset

Namn
Kalmar Auktionsverk AB
Momsnr
SE556940372701
Org.nr
556940-3727
Telefon
0770-780888
Adress

Slöjdaregatan 1
393 53 Kalmar
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 374