1115471. SERVISDELAR, 61 stycken, "Anemon", Marianne Westman, Rörstrand.
12 mattallrikar diameter 23,5 cm
12 djupa tallrikar diameter 19 cm
12 assietter diameter 18 cm
11 koppar med 12 fat
2 skålar.
Obetydligt bruksslitage. En assiett med smärre krackelyr.