1115471. SERVISDELAR, 61 stycken, "Anemon", Marianne Westman, Rörstrand.

12 mattallrikar diameter 23,5 cm
12 djupa tallrikar diameter 19 cm
12 assietter diameter 18 cm
11 koppar med 12 fat
2 skålar.

Obetydligt bruksslitage. En assiett med smärre krackelyr.

12 assietter diameter 18 cm
11 koppar med 12 fat
2 skålar.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Helsingborgs Auktionskammare
Föremålsnr
1115471

Om auktionshuset

Namn
AB Helsingborgs Auktionskammare
Momsnr
SE556618235701
Org.nr
556618-2357
Telefon
042-21 16 33
Adress

Norra hamnen
Kungsgatan 16
252 21 Helsingborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 587