COLLIER/CHOKER, 18k rödguld. 1800-talets tidigare hälft.

1107259. COLLIER/CHOKER, 18k rödguld. 1800-talets tidigare hälft.

Filigranarbete med emaljerad dekor. Längd 36 cm. Otydliga stämplar, eventuellt G.H samt en finsk krona.

Åldersrelaterat slitage, äldre lagningar samt mindre defekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 536