1099303. TALLRIKAR, 4 stycken, Qian Long, Kina, 1700-tal, kompaniporslin.

Diameter 22 cm.

Kantnagg förekommer samt en med hårnålsspricka.

Diameter 22 cm.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Helsingborgs Auktionskammare
Föremålsnr
1099303

Om auktionshuset

Namn
AB Helsingborgs Auktionskammare
Momsnr
SE556618235701
Org.nr
556618-2357
Telefon
042-21 16 33
Adress

Norra hamnen
Kungsgatan 16
252 21 Helsingborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 239