PILGRIMSKRUS, ett par, porslin, Kina, 1800-tal.

1098566. PILGRIMSKRUS, ett par, porslin, Kina, 1800-tal.

Dekor av växter i underglasyrblått. Höjd 27 cm.

Ett krus med lagad hals. Nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 635