CARL MALMSTEN. FÅTÖLJER, ett par, "Stora Furulid", 1900-talets andra hälft.

1088301. CARL MALMSTEN. FÅTÖLJER, ett par, "Stora Furulid", 1900-talets andra hälft.

Bredd ca 70 cm.
Djup ca 78 cm.
Höjd ca 86 cm.
Sitthöjd ca 40 cm.

Senare klädsel, bruksslitage.

Carl Malmsten (1888–1972)

Bredd ca 70 cm.
Djup ca 78 cm.
Höjd ca 86 cm.
Sitthöjd ca 40 cm.

Senare klädsel, bruksslitage.

Carl Malmsten (1888–1972)

Antal besök: 850