SLÄPA, metall. 5 MEDALJER/ORDNAR, samt 9 MINIATYRER, silver.

1084391. SLÄPA, metall. 5 MEDALJER/ORDNAR, samt 9 MINIATYRER, silver.

Orden "Polonia Restitvta", silver 1918
RP, Förtjänstmedalj Polen, silver 1945
Stockholms centralskytteförening, Förtjänstmedalj, silver 1948
Medalj, St Erik, Stockholm, förgyllt silver
Medalj, malteserkors i svart emalj, silver, 1948
Höjd 3-5 cm

5 miniatyrer av ovanstående medaljer, silver: höjd 1,5-2 cm

3 polska miniatyrer, nålar, höjd ca 3,5 cm, samt 2 nålar, emalj. Metall
Medalj Ystads simsällskap, silver.

Åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 3-5 cm

Åldersrelaterat slitage.

Antal besök: 2 359