VAS, porslin, Kina, Ming stil, 1900-tal.

1080083. VAS, porslin, Kina, Ming stil, 1900-tal.

Kalebassformad. Blomsterdekor i underglasyrblått. Höjd 36 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 259