1080083. VAS, porslin, Kina, Ming stil, 1900-tal.

Kalebassformad. Blomsterdekor i underglasyrblått. Höjd 36 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Göteborgs Auktionsverk
Föremålsnr
1080083

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 198