1070915. ARNE JACOBSEN. Skrivbord, teak, Danmark. Proveniens Familjen L. P. Jørgensen för CFO Novo1934-1972.

Längd 170, bredd 85, höjd 76 cm.

Bruksslitage, lös skiva, märken på skiva, samt fanerlagning och fanerskador.

Nycklar saknas.

Arne Jacobsen (1902–1971)

Nycklar saknas.

Arne Jacobsen (1902–1971)

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Helsingborgs Auktionskammare
Ort
Helsingborg, Sverige
Placering
Pallställ 7
Föremålsnr
1070915

Om auktionshuset

Namn
AB Helsingborgs Auktionskammare
Momsnr
SE556618235701
Org.nr
556618-2357
Telefon
042-21 16 33
Adress

Norra hamnen
Kungsgatan 16
252 21 Helsingborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 596