SÅSKANNA och 2 KOPPAR med LOCK, porslin, Kanton.

1035429. SÅSKANNA och 2 KOPPAR med LOCK, porslin, Kanton.

Proveniens: ur servis beställd av James och Alice Keiller, Kanton 1910, dekor av drakar i grönt, höjd 7,5 - 11 cm.

såskanna med nagg, koppar med lock med några små nagg, sedvanligt ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 311