1035429. SÅSKANNA och 2 KOPPAR med LOCK, porslin, Kanton.

Proveniens: ur servis beställd av James och Alice Keiller, Kanton 1910, dekor av drakar i grönt, höjd 7,5 - 11 cm.

såskanna med nagg, koppar med lock med några små nagg, sedvanligt ytslitage.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Göteborgs Auktionsverk
Föremålsnr
1035429

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 332