1031906. MUSIKANLÄGGNING, Skantic högtalare 1960-tal, vinylspelare, kasettdäck, skivor, möbel från Troeds.
60-tals anläggning
skantic högtalare
typ SH-835S, serie 1, 4ohm, diameter:32 cm, h:79 cm, teak,
Vinylspelare garrard SYNCHRO-LAB 95B
Kasettdäck Ferguson 3273
PIONEER reciver VSX-405RDSMkII
CD växlare PIONEER PD-M406
59 skivor mestadels dansband, diverse kasetter samt cd-skivor.
Stereomöbel från TROEDS 150x45x48 cm.
Fungerade vid katalogiseringstillfället, enstaka repor och märken.