SIDEBOARD, teak, "Gigant", Nils Jonsson, 1960-tal. stämpelmärkt, Troeds.
Skjutdörrar. Fem lådor. Längd 220. Bredd 45 cm. Höjd 80 cm.
Bruksslitage, smärre märken.