SKÅLFAT, ett par samt FAT, porslin, Kina, Kanton, 1800/1900-tal.

1025471. SKÅLFAT, ett par samt FAT, porslin, Kina, Kanton, 1800/1900-tal.

Dekor av figurscen i polykroma färger. Diam 25 cm. Längd 27 cm.

Ett skålfat med spricka. Nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 564