Armring, stel, svenska importstämplar, diameter ca 6,5 cm
Armlänk, HOJ, Danmark, längd 18,5 cm
Ring, grönfärgad kalcedon, ca 17 mm
Ring, bergkristall, K.E Palmberg för Alton, Falköping 1972
Brosch , Ödla med markasiter, längd ca 3,8 cm.
Repor och bruksslitage.
Repor och bruksslitage.