64053. CITRONKNIV, nysølv, Rusland, og BREVKNIV, glas og metal, århundredeskiftet 18/1900.
Citronkniv, Galvano Plated, Alexander Katch, første del af det 20. århundrede. Længde ca 15,5 cm.
Brevkniv, længde ca. 22 cm.
Citronkniv med slid og ridser.
Brevkniv med mindre slid.