LOMMEUR, 3 stk, større modeller, evt. til dirigent, blandt andet mærket Messaggero og Elgin, 1900-tallet.

536097. LOMMEUR, 3 stk, større modeller, evt. til dirigent, blandt andet mærket Messaggero og Elgin, 1900-tallet.

Urskive mærket Messaggero System Roskopf, urværk umærket, udvendig diameter ca 65 mm. Urskive umærket, urkasse med lokomotivdekoration, udvendig diameter ca 55 mm. Skive mærket Elgin, sølv urkasse, lokomotiv dekoration, diameter ca 55 mm.

Slitage, skader, dele mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.150