505667. FIGUR af en danser 'Finale', Hutschenreuther.
Bisque porcelæn Hutschenreuther, 20. århundrede Udkast omkring 1954. stemplet underside Underskrift K Tutter. Grønt producentmærke "Art Department" H. 26,5 cm.