45761. DOBBELTSENG til to madrasser, gustaviansk stil, J Spira Wien umærket, begyndelsen af det 20. århundrede.
På madras bredde 96 længde 190 cm.
Samlet udvendig bredde ca. 212 cm. Hovedgærde ca. 152 cm.
Efter sigende importeret i 1920'erne fra J Spira Wien sammen med #45681 #45697 #45755 #45760 #46033 #46036.
Slitage, revner, skader, løse dekorative dele, manglende dekorative dele, farvetab.