416448. SERVICEDELE, 9 stk. Keramik, "Gefyr", Stig Lindberg, Gustavsberg, anden halvdel af det 20. århundrede.
2 dråbeformede skåle, længde 15,5 cm 1 gulerod, diameter 14,5 cm 3 runde forme med en diameter på 13-21 cm 1 sauce/smørfad 2 fade, længde 21 cm.
Låget til guleroden med små skår på indersiden, en rund form med en revne.Andre ridser, lejlighedsvise glasurfejl og en del misfarvning.