1 album med hovedsagelig svenske stemplede frimærker, herunder 2 4 skilling banco, et stemplet Stockholm 30/9 1856.
1 album med ustemplede svenske frimærker.
1 album med stemplede svenske frimærker.
2 albums med frimærker fra hele verden.
2 album med stemplede danske frimærker.
1 album med stemplede finske frimærker.
1 album med hovedsageligt svenske massevarer op til 1930'erne.
Møntfrimærker: 1 rulle, 100 stk, med "Fredrika Bremer 25 øre", 4 åbnede ruller (2 stk "Lingiaden, 5 øre", 1 stk "Fredrika Bremer 25 øre" og 1 stk "Fjällmotiv 35 øre").
23 frimærkehæfter inklusive 1 "Lingiaden 15 öre".
Medaljer m. m.: 2 belønningstegn i sølv; vægt 27 g.
6 plaketter, inklusive Bråvalla luftflåden (2 forskellige).
8 skydemedaljer mm.
1 medalje "Middelighed for foreningsbygning, POF, FUF, 1918-1981.
20 belønningspoletter, inklusive til skydning og sport.
1 flymærke m/76 til sonarofficerer og andre skilte.
Klip og løs stempler i bunden af en skoæske.
1 bundt hele ting, inklusive FDC.
Alder og Brugsslitage.
8 skydemedaljer mm.
Alder og Brugsslitage.