383376. SKAB, lakarbejde, Kina, 1800-tallet.
Skab på løse ben med skuffer.
Rig indretning med blandt andet spånsten og perlemor.
Totallængde 92 bredde 51 højde 115 cm.
Herkomst: Portugisisk diplomatfamilie.
Slitage, skader, renoveret, suppleret. Lås mangler.