Pudebetræk, puder, sengetøj i kurv, håndvævede, almindelige folk.
380376. Pudebetræk, puder, sengetøj i kurv, håndvævede, almindelige folk.
3 puder; 68 x 42, 65 x 42 og 91 x 47 cm med 4 tilhørende sengebetræk/betræk.
2 blå og hvidstribede pudebetræk 109 x 53 cm.
Pudebetræk rød med stjerner 50 x 48 cm.
Plaid røde stjerner på blå baggrund 138 x 165 cm, samt 2 mindre stykker og en mønstret på sort baggrund.
Vævet stykke mønstret på sort baggrund med skader og slitage, ellers let brugsspor.