SPISESTUEMØBLER, 10 stk., fineret birk. Første halvdel af det 20. århundrede.
355585. SPISESTUEMØBLER, 10 stk., fineret birk. Første halvdel af det 20. århundrede.
Møbler i barokstil i bejdset og fineret birk med svungne ben. Stolene med løst, polstret sæde. Under bordpladerummet med tre ubehandlede indsatser. Længde 137 (i alt 237), bredde 110, højde 77 cm.