SPISESTUEMØBLER, 10 stk., fineret birk. Første halvdel af det 20. århundrede.

355585. SPISESTUEMØBLER, 10 stk., fineret birk. Første halvdel af det 20. århundrede.

Møbler i barokstil i bejdset og fineret birk med svungne ben. Stolene med løst, polstret sæde. Under bordpladerummet med tre ubehandlede indsatser. Længde 137 (i alt 237), bredde 110, højde 77 cm.

Brugt stand, polstringen er som ny.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.197