334080. FRIEDRICH CARL GRÖGER. Portræt af en Dame.
Friedrich Carl Gröger, 1766 - 1838, Portræt af en dame med perlehætte og moderne smykker, signeret og dateret Gröger pinxit 1821, olie/lærred på træ, indrammet, H x B ca. 59x49 cm.