Yderfor, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, højde ca. 16 cm.
Vase og relief, Rörstrand, højde ca. 23-32 cm.
Urna, Rörstrand.
Fedt, "Santa Claus", Arabien, diameter ca. 30 cm.
Brugsslitage. Yderfor og urne med krakelering. Yderfor med revner.
Urna, Rörstrand.