177787. LOMMEUR, 2 stk, sølv, bl.a. Longines, "John Wallberg, Hudiksvall", første fjerdedel af det 20. århundrede.
Longines mærket "John Wallberg, Hudiksvall" på skiven, diameter 43 mm, vægt 83 gram, kæde i gult metal, længde 26 cm. SUAB 75, diameter 43,5 mm. Vægt 85 gram.
Brugsslitage. Beskadigede skiver. Ridset glas. Repareret husdæksel hos SUAB 75.