156756. SALONGRUPPE, 8 dele, polstringsstil, 4. kvartal 1800-tallet.
Sofa, længde ca. 148 cm.
1 sofa 2 lænestole 5 stole.
Slitage, mærker, ridser, reparationer. Polstring delvist med omfattende slitage, rifter og løse kanter. En stol mangler et hjul.