123922. GLASSERVICE, 84 dele, "Elon" Edvin Ollers Kosta, 20. århundrede.
Pantograferet indretning.
12 rødvin, højde 12 cm.
12 hvidvin, 11 cm.
12 grog, 13 cm.
12 segl, 7,5 cm.
12 stærk vin, 8,5 cm.
12 likører, 8 cm.
12 trykknapper, 9 cm.
Lejlighedsvis mindre Kantstødt. Mindre Brugsslitage.