Auktionen är avslutad, men vi har andra intressanta föremål att bjuda på:

45618. MATSALSGRUPP, 11 delar, "Ambassadör", Carl Malmsten, 1900-tal.

Bestående av: 10 stolar, bord, bordets mått: längd 155, bredd 102, höjd 74, 2 illäggskivor (varav en med sargkant) á 58 cm.

Slitage, fläckad klädsel.

Högsta bud: 8 000 SEK Utropspris: 10 000 SEK

Slutar om: Sålt 3 jan 2013 kl. 14:15

Budhistorik

BudgivareTidBud
8 3 jan 2013 kl. 14:138 000 SEK
6 3 jan 2013 kl. 14:137 500 SEK
9 3 jan 2013 kl. 14:097 000 SEK
Bevakningspriset7 000 SEK uppnåddes.
9 3 jan 2013 kl. 14:016 500 SEK
8 3 jan 2013 kl. 11:266 000 SEK
Visa alla 14 bud
BudgivareTidBud
7 31 dec 2012 kl. 14:535 500 SEK
5 30 dec 2012 kl. 09:005 000 SEK
6 29 dec 2012 kl. 17:123 200 SEK
5 28 dec 2012 kl. 09:393 000 SEK
4 26 dec 2012 kl. 15:431 600 SEK
3 22 dec 2012 kl. 23:151 500 SEK
3 22 dec 2012 kl. 23:14500 SEK
2 22 dec 2012 kl. 07:04400 SEK
1 21 dec 2012 kl. 08:23300 SEK
Föremålsnr
45618
Ort
Stockholm, Sverige
Kolonn
Placering
torget

Se auktionshusets webbplats.

Transportpriser

Hämta på plats
0 SEK

Till utlämningsställe:

Inom Sverige
1 600 SEK
Utanför Sverige
3 200 SEK

Vi har följande utlämningsställen:

Danmark
Köpenhamn
Finland
Helsingfors
Sverige
Falköping, Gävle/Älvkarleby, Kalmar, Linköping, Luleå, Malmö, Mölnlycke, Nyköping, Oskarshamn, Sundsvall, Umeå, Ängelholm, Örebro
Tyskland
Berlin, Hamburg, Köln, München

Läs mer om transport till våra utlämningsställen.

Läs mer om transporter till övriga platser.