Välkommen till Auctionet.com!

Vi är en marknadsplats där auktionshus från Sverige och Tyskland säljer möbler, konst, design- och samlarföremål.

Alla föremål är noggrant beskrivna och fotograferade av experter och har fasta transportpriser internationellt.

Läs mer om oss eller Dölj det här meddelandet

Auktionen är avslutad, men vi har andra intressanta föremål att bjuda på:

45618. MATSALSGRUPP, 11 delar, "Ambassadör", Carl Malmsten, 1900-tal.

Bestående av: 10 stolar, bord, bordets mått: längd 155, bredd 102, höjd 74, 2 illäggskivor (varav en med sargkant) á 58 cm.

Slitage, fläckad klädsel.

Högsta bud: 8 000 SEK Utropspris: 10 000 SEK

Slutar om: Sålt 3 jan 2013 kl. 14:15 CET

Budhistorik

BudgivareTidBud
8 3 jan 2013 kl. 14:138 000 SEK
6 3 jan 2013 kl. 14:137 500 SEK
9 3 jan 2013 kl. 14:097 000 SEK
Bevakningspriset7 000 SEK uppnåddes.
9 3 jan 2013 kl. 14:016 500 SEK
8 3 jan 2013 kl. 11:266 000 SEK
Visa alla 14 bud
BudgivareTidBud
7 31 dec 2012 kl. 14:535 500 SEK
5 30 dec 2012 kl. 09:005 000 SEK
6 29 dec 2012 kl. 17:123 200 SEK
5 28 dec 2012 kl. 09:393 000 SEK
4 26 dec 2012 kl. 15:431 600 SEK
3 22 dec 2012 kl. 23:151 500 SEK
3 22 dec 2012 kl. 23:14500 SEK
2 22 dec 2012 kl. 07:04400 SEK
1 21 dec 2012 kl. 08:23300 SEK
Ort
Stockholm, Sverige
Kolonn
Placering
torget
Föremålsnr
45618

Transportpriser

Hämta på plats
0 SEK

Till utlämningsställe:

Inom Sverige
1 600 SEK
Utanför Sverige
3 200 SEK

Vi har följande utlämningsställen:

Danmark
Köpenhamn
Finland
Helsingfors
Sverige
Falköping, Gävle/Älvkarleby, Kalmar, Linköping, Luleå, Malmö, Mölnlycke, Nyköping, Oskarshamn, Sundsvall, Umeå, Ängelholm, Örebro
Tyskland
Berlin, Hamburg, Köln, München

Läs mer om transport till våra utlämningsställen.

Läs mer om transporter till övriga platser.

Om auktionshuset

Namn
Auktionshuset Kolonn AB
Org.nr
556701-9129
Telefon
08-29 33 34
Email
info@kolonn.se
Hemsida
kolonn.se
Adress

Tulegatan 15
172 78 Sundbyberg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.