FIGURIN. Porslin. Nigande kvinna. Den Kongelige Porcelainsfabrik. Danmark. 1800-talets slut.

220219. FIGURIN. Porslin. Nigande kvinna. Den Kongelige Porcelainsfabrik. Danmark. 1800-talets slut.

Höjd 20,5 cm.
Märkt Danmark.
Tillverkad mellan 1894-1900
Polykromt bemålade.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 20,5 cm.
Märkt Danmark.
Tillverkad mellan 1894-1900
Polykromt bemålade.

Bruksskick.

Antal besök: 638