216465. VASER, 3 delar. Bland annat Vicke Lindstrand.
VAS, Vicke Lindstrand, Kosta , höjd 27 cm.
VAS, Timo Sarpaneva, Iittala, höjd 12 cm.
VAS, "Spun", Bengt Edenfalk, Skruf.
Vas, T. Sarpaneva med mynningsnagg.
Vas, Vicke Lindstrand med flertalet ytliga krosskador.