211550. FICKUR, nyckeldragare, boett 18 k guld, med fickursställ. 1800/1900-tal.
Nyckeldragare, ankargång, urverk omärkt diameter ca 41 mm.
Urtavla med romerska siffror.
Ställ höjd ca 15 cm.
Slitage. Sprickor på urtavla. Bygel med kompletterad skruv.
Nyckel/nycklar finns.