208638. MATSALSGRUPP, 7 delar, "Talavid", Carl Malmsten, Waggeryds möbelfabrik.
Bestående av bord, 4 st stolar, 2 st karmstolar. Bordets diameter 115 cm, höjd 74 cm. Med 2 st iläggsskivor á 55 cm, varav en med sarg.
Bord omärkt. Slitage, repor, skador på klädsel. Smärre fanerskador.