VASER, 3 st, glas, Bl a Vicke Lindstrand för Kosta, omkring 1900-talets mitt.

208400. VASER, 3 st, glas, Bl a Vicke Lindstrand för Kosta, omkring 1900-talets mitt.

Vas, underfångsdekor i grönt, Vicke Lindstrand, Kosta, höjd ca 27,5 cm
Vas, dekor av bubblor samt fisk, höjd ca 20 cm
Vas, klarglas, Sven Palmqvist, Orrefors, höjd ca 21 cm.

Slitage. Palmqvist-vas med fotnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 173