TEAKFIGURER samt TEAKSKÅL, bl.a. Kay Bojesen, Danmark 1950-tal.

206512. TEAKFIGURER samt TEAKSKÅL, bl.a. Kay Bojesen, Danmark 1950-tal.

Teakskål, höjd 12,5 , diameter 23 cm. Brännmärkt "Teak Wood".
Björn, höjd 12 cm, (Kay Bojesen)
Uggla, höjd 8 cm.

Bruksslitage, Kay Bojesen-björn med lösa delar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Uggla, höjd 8 cm.

Antal besök: 2 687