ASKAR/SKRIN, 6 st. Trä, delvis orientaliska, 1900-tal.

204650. ASKAR/SKRIN, 6 st. Trä, delvis orientaliska, 1900-tal.

Två askar med utskuren dekor, längd 20 cm
Ask i teak, längd 15 cm
Ask med spegel, Camel, ciggaretter, längd 9,5
Ask med pärlemodekor, längd 12,5 cm
Skrin för hårnålar, i plysch med metalldekor samt texten Hairpins, längd 12,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ask i teak, längd 15 cm

Bruksslitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 637