6 moccaskedar, "Vasa" GAB, 1930-tal, längd 11 cm. 5 moccaskedar, "Ingrid" GAB, 1950-tal, längd 10,5 cm. Total vikt ca 120 gram.
Bruksslitage, gravyrer.