PARTI LJUSSTAKAR i mässing, tenn. 13 st.

202779. PARTI LJUSSTAKAR i mässing, tenn. 13 st.

2 st ljusstakar i tenn på vriden trefot, lövberlocker på ljusbricka, höjd 19,5 cm
2 st i tenn, empirstil, höjd 16,5 cm, stämplade C Keijser & Co Westerås N28
2 st i mässing, höjd 18 cm, stämplade Skultuna 161, 0100R
2 st i mässing med vriden ljushållare, höjd 18 cm
1 st i mässing med vriden ljushållare, höjd 16 cm
går att skruva isär vis ljusbricka
1 st ljusstake i mässing med vriden ljushållare och graverad fot, höjd 16,5 cm, ettikettmärkt Made in Eskilstuna Sweden, design Eni mässing
1 st ljushållare i mässing med nyckel, höjd 14 cm.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 3 420