Babushkadocka. 5 dockor. Högsta höjd ca 16 cm. Minsta höjd ca 3,5 cm.
Sparbössa. Trä. Man. Märkt Torna Bara & Harjagers Härads Sparbank. Höjd 16 cm.
Sparbössa. Trä. Kvinna. Märkt Torna Bara & Harjagers Härads Sparbank. Höjd 16 cm.
Man spelandes fiol. Signerad L Larsson Bjärred -79. Snidad i trä. Höjd 19 cm.
Man med hatt. Snidad i trä. Höjd 17 cm.
Leksak i trä. Snidad man och kvinna. Höjd ca 7 cm. Kan vrida huvudena mot varandra.
Bruksskick.
Sparbössor med slitage.
Bruksskick.
Sparbössor med slitage.