PARTI KOPPARFÖREMÅL. 4 st. 1800/1900-tal.

201543. PARTI KOPPARFÖREMÅL. 4 st. 1800/1900-tal.

1 st kopparpanna på trefot med dubbla genombrutna hänklar
Höjd 20 cm, diameter 34 cm
1 st kopparkittel med dubbla genombrutna hänklar
Höjd 18 cm, diameter 32,5 cm
1 st kopparspann, höjd 25 cm, diameter 24,5 cm
1 st kopparpanna med stärt, höjd 15,5 cm, diameter 28,5 cm.

Bruksskick, rostiga, ärgiga.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 20 cm, diameter 34 cm
Höjd 18 cm, diameter 32,5 cm

Bruksskick, rostiga, ärgiga.

Antal besök: 604