PARTI BÖCKER och reproduktioner. Tusen och en natt, inbundna. Tjeerd Ackema. 1962.

195053. PARTI BÖCKER och reproduktioner. Tusen och en natt, inbundna. Tjeerd Ackema. 1962.

6 st band av Tusen och en Natt, översatt från arabiska av Professor J Östrup, Förlaghuset Norden.
Inbunden i förlagets violetta linneband med förgylld ryggtitel och pärmdekor, färgtryckta skyddsomslag. 26,5x19cm.
Mapp med 8 reproduktioner ur Tusen och en natt av Tjeerd Ackema, bladstorlek, 42x31,5 cm.

Bruksskick med anfarna skyddsomslag
Mappen ska innehålla 10 reproduktioner enligt omslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 942