FÄLTTELEFON, Telegrafverkets Verkstad, Nynäshamn. Tidigt 1900-tal.

192985. FÄLTTELEFON, Telegrafverkets Verkstad, Nynäshamn. Tidigt 1900-tal.

Låda i trä, med kopplingsplintar och telefonlur. Längd 25 cm, bredd 10, höjd 20 cm.

Slitage. Vev saknas på telefonen. Veckmärken på löpsedeln.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 413