191042. SKÄNK med SKÅPSDEL, jugend, Nora Möbelfabrik, 1900-talets början.
Fristående överdel med blyinfattade glas. Baksida med etikettmärkning.
Längd 118, bredd 52, höjd 100 + 89,5 cm.
Slitage, märken, stötskador. Skadat beslag.
Nyckel/nycklar finns.