PARTI KERAMIK, 5 delar, Gunnar Nylund, Lisa Larson samt Carl-Harry Stålhane, Gustavsberg samt Rörstrand, 1900-tal.

187765. PARTI KERAMIK, 5 delar, Gunnar Nylund, Lisa Larson samt Carl-Harry Stålhane, Gustavsberg samt Rörstrand, 1900-tal.

Figurin, katt, Lisa Larson. Höjd ca 12 cm
Vas, ljus glasyr, Carl-Harry Stålhane. Höjd ca 11,5 cm
Miniatyrvas, brun glasyr, Carl-Harry Stålhane. Höjd ca 3 cm
Hänkelvas, Carl-Harry Stålhane, ljus glasyr. Höjd 26 cm
Vas, Chamotte, Gunnar Nylund. Höjd 11,5 cm.

Slitage, märken, tejprester och tillverkningsdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 383