Örhängen med snurrbusar i 18 K guld med mabépärla diameter ca. 11 mm
Snurrabusar märkta 18K, svensk kattfot, ANA
Totalvikt 4 gr
Mabépärlor är halvformade pärlor som odlats vid ostronets innerskal istället för i vävnaden.
Bruksskick.
Totalvikt 4 gr
Bruksskick.