DOCKSKÅPSDOCKOR, 11 delar, delvis Jill Nix England. 1900-tal.
186840. DOCKSKÅPSDOCKOR, 11 delar, delvis Jill Nix England. 1900-tal.
Består av olika material såsom porslin, metall samt konstmassa. Fyra dockor märka Nix på fötter, två av fyra dockor även etikettmärkta Jill Nix England.
Höjd ca 8,5 - 15,5 cm.
Bruksslitage, mindre enstaka skador. Attrialjer saknas möjligen.
Höjd ca 8,5 - 15,5 cm.