KARMSTOLAR, ett par, böjträ, design möjligen Josef Hoffmann eller Josef Frank. Troligen 1930-tal.

185925. KARMSTOLAR, ett par, böjträ, design möjligen Josef Hoffmann eller Josef Frank. Troligen 1930-tal.

Rygghöjd 81 cm. En stol märkt "Ligna".

Slitage, märken, repor. Renoverade, omarbetade med senare sitsar. Rottingryggar med smärre skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 405